Magyar éremeső a jet-sky Európa-bajnokságon

Kovácsi Sándor írta 2020. 08. 30., v - 23:29 időpontban

A nem olimpiai sportágakat összefogó Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) tájékoztatása szerint a Magyar Nagydíjon – ahol géposztályonként három futam alapján alakult ki a végeredmény – a hazai színeket képviselő 23 jet-skis közül Szabó Barnabás, Major Marcell és Markus Erlach is fölényesen, három elsőséggel nyerte meg kategóriájának Európa-bajnoki küzdelmeit.

A többi magyar közül a veterán Kéri Attila második lett, és ezüstérmet szerzett a junioroknál a 13 év alattiak között ifj. Komonyi Lajos, valamint a 13-15 évesek mezőnyében Jászai Csongor. A két magyar tehetség a junior világbajnokság versengésében szintén a második helyet szerezte meg.

A két versenyszámban rajthoz álló Fröhlich Kata egy ezüst- és egy bronzérmet gyűjtött.

Az eseményen 22 ország 110 versenyzője vett részt.