<> Sport | Hungary First

Sport

• Az olimpiai bajnok magyar férfi váltó arany-, míg a női bronzérmes lett vasárnap a hollandiai Dordrechtben rendezett rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon.

• Sorra nyerték tavaly a nemzetközi lovasíjász versenyeket a magyarok Magyar lovasíjászok állnak az IHAA ranglistájának élén A tavalyi szezonban 32 lovasíjász verseny valósult meg a Nemzetközi Lovasíjász Szövetség (International Horseback Archery Alliance / IHAA) együttműködésével.

• A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint a Ferencváros 35 éves sportolója többek között azzal érdemelte ki az elismerést, hogy 2018-ban világbajnok lett a 82 kilogrammosok versenyében az októberi budapesti vb-n, illetve még az év elején a kubai Granma y Cerro Pelado nemzetközi rangsorversenyen is aranyérmet szerzett, nyáron pedig a győri Magyar Nagydíj, Polyák Imre Emlékversenyen, szintén világranglistás viadalon ezüstérmet nyert.

• A tél a felkészülés ideje. Nem lehet hideg semmilyen sporthoz, edzéshez, ha rendesen fölöltözünk. Múlt szombaton is kedvezett az idő, arról nem is beszélve, hogy egy óriási fedeles lovardában mérkőzhettünk meg egyik kedvenc barantás versenyszámunkban, a lovasíjászatban.

• Itt a legjobban kereső magyar sportolók listája. Van köztük futballista, de az NB I-ből nem fért be senki a legjobban kereső magyar sportolók top 10-es listájába. A Blikk által készített összeállítás élére Orbán Willi ugrott, aki egy évvel ezelőtt még szóba sem kerülhetett volna, hiszen a Leipzig magyar származású védője, csak idén került be a magyar válogatottba.

• A Kínában zajló rövidpáyás úszó-világbajnokság negyedik napján Hosszú Katinka megszerezte pályafutása 16. rövidpályás vb-aranyát, miután 100 méteres vegyesúszásban nem talált legyőzőre.

• Hosszú Katinka aranyérmet nyert a Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság keddi nyitónapján, miután magabiztosan győzött 400 méter vegyesen.

• A háromszoros olimpiai bajnok magyar klasszis, valamint Andrew Michael és Tom Shields azért fordul jogorvoslathoz, mert a FINA nyomására az Olasz Úszó Szövetség végül lemondta a december 21-re tervezett torinói versenyét, amelyet a sportágat irányító szervezet nem ismert el, s többek között eltiltással fenyegette meg azokat a versenyzőket, akik az eseményen rajthoz állnak.

• A magyar női kézilabda-válogatott emlékezetes csatában győzte le Németországot a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság vasárnapi játéknapján. A két pont sorsát Háfra Noémi döntötte el, egy egészen káprázatos góllal.

• A 2021-es Eb nyitómérkőzését Ljubljanában, a torna döntőjét Magyarországon rendezik. Az Európa-bajnokság csoportküzdelmei három darab négycsapatos csoportban zajlanak, a csoportgyőztesek és a legjobb második helyezett jut be a torna elődöntőjébe.